Зараховуємо передоплату за іншим договором: які наслідки в ПДВ-обліку
Якщо продавцем — платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором № 1 були визначені податкові зобов’язання з ПДВ і надалі за домовленістю сторін дія договору припиняється, а попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати товарів/послуг за договором № 2, то продавець — платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати й зменшити нараховану суму податкових зобов’язань із ПДВ.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Складання такого розрахунку коригування здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за договором № 1, будуть зараховані в рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2. Водночас у графі 2 розрахунку коригування зазначається: «Залік попередньої оплати в рахунок поставлених товарів/послуг за іншим договором № _____ від ________».
Такий розрахунок коригування, відповідно до п. 192.1 ПКУ, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг. Зареєстрований розрахунок коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих податкових зобов’язань, а для отримувача-покупця — підставою для зменшення податкового кредиту.
Водночас якщо за договором № 2 товари/послуги вже були поставлені та на дату такого постачання («першої події») постачальником було складено й зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну, то за фактом зарахування попередньої оплати за договором № 1 у рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2 податкова накладна постачальником не складається.
Якщо ж на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати за договором № 1 у рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2 такі товари/послуги за договором № 2 поставлені не були, то на дату підписання цього документа продавець — платник ПДВ повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ і скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за договором № 2 («перша подія») і зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін. Така податкова накладна є для покупця товарів/послуг підставою для віднесення суми ПДВ, зазначеної в ній, до податкового кредиту.
ІПК Офісу великих платників ДФС від 27.11.2017 р. № 2709/ІПК/28-10-01-03-11
Array
Cхожі статті
Гарантія соціальної захищеності працівника — легальна заробітна плата
05.12.2016
Річний звітний період із податку на прибуток для сільгоспвиробників: як застосовувати
06.06.2017
З 1 січня 2018 року фінустанови подають електронну фінзвітність
27.11.2017