Як виправити у податковій накладній суму операції: алгоритм виправлення
Підхід ДФСУ з даного питання на сьогодні здається вже сформованим. І він такий: обнуляємо «стару» накладну і складаємо нову.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Консультація з таким висновком є, зокрема, в категорії 101.16 ЗІР. Зауважимо, що податкові зобов’язання мають бути донараховані датою їх виникнення, а не за датою виявлення помилки.
Тим не менеш із таким підходом виникають точки напруження:
- платник може бути оштрафований через несвоєчасну реєстрацію ПН за ст. 120-1 Податкового кодексу України (ПКУ) – від усієї суми в ПН;
- можуть виникнути проблеми із показником «∑Перевищ», тому спершу слід зареєструвати правильну ПН, а потім її виправляти РК з типом причини 20
- важливо врахувати, що зобов’язання повинні в будь-якому разі потрапити до декларації того періоду, в якому вони виникли. Тому можливо доведеться подати уточнюючий розрахунок. Відповідно, покупець отримає право на податковий кредит вже після реєстрації правильної ПН.
Не зважаючи на підхід фіскалів, все ж може мати місце рішення, коли платник складає саме розрахунок коригування до ПН. Для виправлення було б у РК першим рядком відмінусувати неправильні дані, а другим рядком (з новим порядковим номером, якого раніше не було в ПН) — записати правильні показники. Такий підхід в цілому відповідає законодавству, але фіскали вочевидь будуть проти. Та й ваш контрагент від страху може відмовитися приймати цей РК.
Array
Cхожі статті
Відступлення права вимоги в обмін на грошові кошти: чи будуть ПДВ-наслідки
15.02.2017
Виявили помилки у фінансовій звітності. Чи необхідно подавати до ДФС виправлену звітність?
10.04.2019
Дії платника ПДВ, якому зупинено реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, на умовному прикладі
13.11.2017