Як виправити помилки, допущені у формі № Д5 звіту з ЄСВ, після закінчення терміну подання?
Яким чином ФОП у формі № Д5 (річна) звіту щодо сум нарахованого ЄCВ після закінчення терміну його подання виправити помилки, що стосуються грошових показників (в тому числі заповнено не ту таблицю форми № Д5 (річна) за період до 01.01.2018 р.)?
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок № 435), не передбачено самостійне виправлення страхувальником помилок у Звіті про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) після закінчення терміну його подання.
Відповідно до п. 16 розд. ІІ Порядку № 435 відповідальним за правильність та достовірність заповнення звітності по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄCВ) є страхувальник.
Згідно з п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) контролюючі органи мають право проводити перевірки у ФОП бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску, достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час такої перевірки.
Помилки, що стосуються грошових показників (арифметична помилка, невірно порахована сума доходу/ЄCВ, заповнено не ту таблицю форми № Д5 за період до 01.01.2018 р., або, зокрема, за звітні періоди після 01.01.2018 р. у таблиці 1 форми № Д5 невірно вказано код категорії застрахованої особи тощо) у Звіті можуть бути виявлені при документальній перевірці і виправлені за її наслідками.
Згідно з п. 14 розд. IV Порядку № 435 ФОП, яким за результатами проведеної перевірки (звірки) збільшено або зменшено зобов’язання, формують і подають до контролюючих органів звіт щодо сум нарахованого ЄCВ згідно з таблицею 3 додатка 6 до Порядку № 435 протягом одного календарного місяця після здійснення відповідних розрахунків. Звіт згідно з таблицею 3 додатка 6 до Порядку № 435 формується і подається до контролюючих органів виключно на підставі акта документальної перевірки страхувальника (обов’язковим є зазначення номера і дати акта) і містить суми, на які збільшено або зменшено зобов’язання (у такому разі допускається внесення від’ємного значення).
Водночас ФОП має право самостійно, до проведення документальної перевірки контролюючим органом, подати заяву до контролюючого органу з проханням провести перевірку/звірку, у якій зазначити причину перевірки (помилка у Звіті за відповідний рік, яка саме помилка, причини її виникнення, правильні дані).
Array
Cхожі статті
Чому податківці вимагають паперові копії електронних документів для перевірки
15.03.2017
Чи вносять до звітності незареєстровані та податкові накладні з помилками
19.10.2017
Як оподатковуються відсотки з депозитів, отримані підприємцями
27.02.2019