Як виписати розрахунок коригування до податкової накладної при зарахуванні попередньої оплати за один товар/послугу в рахунок оплати вартості іншого товару/послуги?
ДФС УКРАЇНИ
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 05.02.2019 р. №401/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку заповнення графи 2.1 розділу Б табличної частини (далі — графа 2.1) розрахунку коригування до податкової накладної у разі зарахування попередньої оплати за один товар/послугу (повністю чи частково) в рахунок оплати вартості іншого товару/послуги та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, постачальником було отримано попередню оплату за товар/послугу (далі — товар №1), на дату якої було складено податкову накладну. Товар №1 не було поставлено або було поставлено частково. Надалі між контрагентами було досягнуто домовленість про припинення зобов’язання постачальника з постачання товару №1 та зарахування попередньої оплати за товар №1 в рахунок оплати іншого товару/послуги (далі — товар №2), без повернення такої оплати на поточний рахунок покупця.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.
Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (пункт 201.7 статті 201 ПКУ).
Згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача — платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. Відповідно до частини 2 статті 604 Цивільного кодексу України зобов’язання припиняється за домовленістю сторін про заміну первісного зобов’язання новим зобов’язанням між тими ж сторонами (новація).
Отже, якщо постачальником — платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за товар №1 були визначені податкові зобов’язання з ПДВ та надалі за домовленістю сторін зобов’язання з поставки такого товару припиняється та попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати товару № 2 (без повернення такої оплати на поточний рахунок покупця), то постачальник — платник ПДВ на дату досягнення такої домовленості має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.
У графі 2.1 «Причина коригування / код причини» такого розрахунку коригування зазначається відповідний код причини із Переліку кодів причин коригування, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki—novini-/357858.html:
код причини 103, який відповідає причині коригування «Повернення товару або авансових платежів» — у разі, якщо попередня оплата за товар № 1 зараховується у повному обсязі в оплату вартості товару № 2;
код причини 102, який відповідає причині коригування «Зміна кількості» — у разі, якщо товар № 1 частково було поставлено, а залишок попередньої оплати за нього зараховується в оплату вартості товару № 2 (тобто зараховується частина суми попередньої оплати).
Такий розрахунок коригування до податкової накладної відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем послуг. Зареєстрований в ЄРГП-І розрахунок коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих податкових зобов’язань.
При цьому якщо на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати за товар № 1 в рахунок оплати вартості товару № 2 такий товар № 2 поставлений не був та відповідно податкова накладна на операцію з його постачання не складалася, то на дату підписання такого документа постачальник — платник ПДВ повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за товар № 2 («перша подія») і зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.
Загальні роз’яснення щодо порядку складання розрахунків коригування до податкових накладних, у тому числі залежно від причин коригування, надано у листах ДФС від 27.11.2018 №36942/7/99-99-15-03-02-17 та від 22.06.2018 № 18983/7/99-99-15-03-02-17, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Законодавство > Податкове законодавство > Листи» за адресами відповідно:
Зазначені листи платник податку може використовувати у своїй діяльності.
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов,язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які передбачені ПКУ.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Array
Cхожі статті
Який порядок проведення через РРО попередньої оплати за допомогою платіжних систем
03.10.2016
Підприємство придбало авто: як оформити
27.09.2017
Який штраф передбачено, якщо роздрукувано Z-звіт без обов’язкових реквізитів
30.09.2016