Як стягнути пеню за несвоєчасне відшкодування з бюджету ПДВ
Суми ПДВ, не відшкодовані платникам протягом визначеного строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ. На суму такої заборгованості нараховується пеня у розмірі 120% облікової ставки НБУ. Керуючись цією нормою Податкового кодексу України (ПК), платник податку подав позов до суду і виграв справу.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Платникам ПДВ — претендентам на отримання бюджетного відшкодування ПДВ знайомі встановлені ПК строки повернення коштів з бюджету. Протягом 30 календарних днів після граничного терміну отримання декларації з ПДВ контролюючий орган проводить камеральну перевірку та у 5-денний строк після закінчення перевірки подає до органу Казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету. Своєю чергою, орган Казначейства протягом 5 операційних днів після отриманого висновку перераховує кошти на поточний банківський рахунок платника.
Та не всі знають, що за порушення строків відшкодування згідно з пунктом 200.23 ПК має нараховуватись пеня. Згідно з цією нормою суми ПДВ, не відшкодовані платникам протягом визначеного строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120% облікової ставки НБУ, встановленої на дату виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
Платник ПДВ скористався своїм правом, звернувся в суд з позовом до податкової інспекції у зв’язку із 28-денною затримкою направлення висновку до органу Казначейства і виграв справу. При цьому посилання податківців про те, що органи ДФС вищого рівня повинні опрацювати інформацію щодо платників податків, за деклараціями яких сума заявленого бюджетного відшкодування становить більше 100 тис. грн., колегія суддів визнала безпідставним.
Ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 01.09.2016 р. № 822/1161/16
Array
Cхожі статті
За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних — штрафи можливо скасують
04.07.2017
Чи необхідно ФОП – платнику ЄП при прийнятті рішення про припинення господарської діяльності подавати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування та з якого періоду вона не сплачує ЄП?
04.04.2017
Безпідставно складено ПН відповідно до п. 198.5 ПКУ. Як виправити?
18.04.2019