Як оподатковуються відсотки з депозитів, отримані підприємцями
Відповідь на дане запитання насправді залежить від того, на якій системі оподаткування знаходиться цей ФОП. І не тільки від системи оподаткування.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
ДФСУ спробувала проаналізувати дане питання у ІПК від 05.02.2019 р. №405/6/99-99-13-01-04-15/ІПК ДФСУ, де поділилася своїм баченням ситуації. На жаль, в частині платників єдиного податку не стала зрозумілішою. Тому дамо деякі додаткові пояснення.
Єдинщики. Фіскали говорять, що Доходом платника єдиного податку для ФОПа є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 Податкового кодексу Україні (далі – ПКУ). При цьому до доходу не включають отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (пп. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ). На цьому місці фіскали зупиняються і далі просто говорять, що платники єдиного податку першої — третьої груп відображають фактично отриману суму доходу та фактично понесених витрат від провадження діяльності.
Ситуацію ж треба розуміти так. Спершу треба розібратися, хто саме є вкладником за договором депозиту – ФОП чи просто фізособа? Звільнення від єдиного податку фактично стосується тільки ситуацій, коли вкладником є звичайна фізособа. Як це відбувається на практиці? Як ФОП-єдинщик, після сплати податків я перераховую свої кошти на свій особистий банківський рахунок (чи просто знімаю готівку із підприємницького рахунку). Далі іду в банк і відкриваю депозитний рахунок від імені фізособи. Проценти, отримані від таких депозитів не повинні оподатковуватися єдиним податком, оскільки такі пасивні доходи я отримав як простий громадянин, а не як підприємець. Однак може бути і інша ситуація – коли вкладником виступає ФОП. В такому випадку, на наш погляд, суму відсотків доведеться включити в оподатковуваний дохід підприємця і сплатити з нього єдиний податок.
ФОПи на загальній системі оподаткування. Позиція ДФСУ в даному питанні зводиться до такого: оподаткування процентів та дисконтних доходів, нарахованих на користь фізичних осіб з будь-яких інших доходів, ніж ті, що зазначені у п.п. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 ПКУ, здійснюється у загальному порядку, встановленому ПКУ для доходів, що остаточно оподатковуються під час їх нарахування, за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (п.п 170.4.3 п. 170.4. ст. 170 ПКУ). Відповідно, проценти, отримані від банку за користування коштами на депозитному рахунку не включаються до доходу фізичної особи – підприємця та не відображаються у Книзі доходів.
До речі фіскали також визнають, що сума депозиту, яка зараховується на розрахунковий рахунок фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування, не включається до складу доходу та не відображається у Книзі за умови, якщо зазначені кошти було покладено на депозит після включення до доходу такого підприємця в період їх отримання на спрощеній системі оподаткування, були відображені у Книзі та оподатковувані. Таким чином, зазначена виручка повторно не включається до доходу платника податку.
З останнім ми, звісно ж, згодні. однак твердження про те, що проценти з депозиту не включаються до доходів ФОПа потребує уточнення. Йдеться саме про проценти, отримані як звичайна фізособа. Тобто якщо я зареєстрований як ФОП, але при цьому у мене відкрито депозит в банку по якому я отримую проценти, то дані кошти не треба ще додатково включати до доходу ФОПа і повторно оподатковувати – саме банк є податковим агентом і буде утримувати з процентів ПДФО.
Більше того, згадуваний фіскалами п. 170.4 ПКУ стосується саме сплати ПДФО звичайними особами, а не ФОПами. Ведемо до того, що якщо депозит буде відкрито саме ФОПом і саме ФОП, як сторона цього договору, буде отримувати проценти за депозит, то уникнути декларування та оподаткування цих доходів навряд чи вдасться. Шкода, що ДФСУ в цьому місці не дуже чітка у виведенні висновків.
Array
Cхожі статті
У разі затримки розрахунку при звільненні оплаті підлягають робочі дні
16.03.2017
Річна звітність ФОП
09.05.2017
Продавець повертає покупцю аванс 3-річної давності: чи можна зменшити ПДВ-зобов’язання
20.11.2017