Які новації несе майбутня пенсійна реформа
Для інформування громадськості про нюанси пенсійних змін запущено сайт, у якому розміщено найпоширеніші запитання та відповіді, що виникають у зв’язку з майбутніми новаціями в пенсійному законодавстві.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Зокрема розміщено пояснення щодо того:
- як саме підвищаться пенсії та що зміниться в механізмі їх розрахунку;
- чи зараховується навчання в університеті до страхового стажу;
- чи планується проводити осучаснення пенсій для колишніх учених, яким пенсія була нарахована за спеціальним законодавством;
- які пенсійні пільги передбачені для жінок;
- чи переглядатимуться пенсії для тих, хто вийшов на пенсію в 2017 році.
Також указується, що з 1 січня 2018 року пропонується встановити такі правила:
- Пенсія за віком у 60 років
Пенсія за віком у 60 років призначатиметься за наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу збільшуватиметься на 1 рік. І в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.
Для стимулювання продовження роботи після досягнення пенсійного віку пропонується залишити чинну систему доплати (бонусу) за більш пізній вихід на пенсію — 0,5% від нарахованої пенсії за кожен додатковий місяць страхового стажу (або 6% — за рік). У випадку ж виходу на пенсію з відстрочкою понад 5 років такий бонус становитиме 0,75% від нарахованої пенсії за кожен місяць страхового стажу після досягнення 60-річного віку (або 9% — за рік).
Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати — допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років.
Ці правила діятимуть із урахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.
- Пенсія за віком у 63 роки
У 63 роки пенсія за віком — як для чоловіків, так і для жінок, призначатиметься за наявності страхового стажу тривалістю від 15 до 25 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на 1 рік до досягнення в 2028 році 25–35 років страхового стажу.
Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати — допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.
- Пенсія за віком у 65 років
Починаючи з 1 січня 2019 року, особам, у яких страховий стаж становитиме 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.
Особи, у яких відсутній страховий стаж (загальний) тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукупним доходом сім’ї.
Зауважимо, що 21 червня проект законів про пенсійну реформу направлено на розгляд Парламенту. Ознайомитися з документами можливо за гіперпосиланнями:
Array
Cхожі статті
Заповнення податкової декларації ФОП — платника єдиного податку у разі зміни протягом року групи платника єдиного податку
25.11.2017
Чи виникають податкові зобовязання з пдв та податку наприбуток за операціями надання\отримання поворотної фіндопомоги?
12.02.2019
Орендар продав обєкт нерухомості, але не переуклав договір оренди держкомунземлі: чи може він не платити орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності?
13.02.2019