Відпустку не компенсували: Держпраці штрафує, суд скасовує
З’явилися аргументи для судового захисту від претензій Держпраці у справах з невиплатою компенсації відпускних під час звільнення.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Як відомо, роботодавець зобов’язаний при звільненні працівника, серед іншого, виплатити тому грошову компенсацію за невикористані дні відпустки. Якщо ж він цього не зробить, то екс-працівник вправі через суд вимагати виплату такої компенсації. А от чи може Держпраці оштрафувати за цю невиплату як за недотримання гарантій оплати праці? На думку суду – ні, бо компенсація відпускних не є такою гарантією.
Фабула справи проста: особа відпрацювала менше місяця.. При звільненні роботодавець не виплатив їй грошову компенсацію за невикористані дні відпустки. При інспекційному відвідуванні підприємства посадовці Держпраці (на той час такі заходи ще не були скасовані) виявили такий факт. До честі роботодавця він оперативно виправив свою помилку. Але територіальне управління Держпраці все одно винесло щодо нього постанову. Згідно з нею екс-роботодавця оштрафували на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП. Тобто за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
Підприємство постанову про штраф оскаржило, але суд першої інстанції підтримав орган держнагляду. Своєю чергою, апеляційний суд погодився з аргументами роботодавця і чималий штраф скасував. Причиною став аналіз норм КЗпП та Закону про оплату праці. З нього слідує, що допущене позивачем порушення ч. 1 ст. 83 КЗпП не підпадає під визначення недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
Звісно, це не означає, що роботодавець правий. Умисно чи випадково він допустив порушення держгарантій, пов’язаних із відпусткою, — однак за цей проступок не можна карати на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП. У зв’язку з цим постанову територіального управління Держпраці про накладення відповідного штрафу суд визнав протиправною та скасував.
Постанова Другого апеляційного адміністративного суду від 16.04.2019 р. у справі № 440/3821/18
Array
Cхожі статті
ФОП знявся з реєстрації та зареєструвався повторно: як звітувати з ЄСВ
02.11.2017
4 питання щодо заповнення податкової накладної та розрахунку коригування
09.11.2016
Неістотні недоліки в первинних документах не завадять визнати господарську операцію
01.11.2017