Уряд схвалив законопроект, що спростить реєстрацію податкових накладних
4 жовтня Уряд схвалив рішення Про внесення зміни до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
З липня в Україні функціонує Система моніторингу ризиків з ПДВ, яка дозволяє попереджати махінації з податками і мільярдні втрати для бюджету та не дозволяє недоброчесним платникам отримувати неправомірні податкові кредити.
У вересні цього року проведений аналіз стану зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних показав, що на своєму старті Система моніторингу зупиняла 1,3% ПН/РК від загальної кількості зареєстрованих ПН/РК, наприкінці липня – 0,52%, а у жовтні 2017 даний показник зменшився з моменту старту Системи майже в п’ять разів (до 0,29%).
Як ми бачимо, Система моніторингу ПН/РК поступово зменшує кількість фактів зупинення ПН/РК, що означає позитивну динаміку роботи системи. Тобто, кількість зупинених накладних представників реального сектору економіки постійно зменшується.
Мінфін розробив рішення, що суттєво спрощує процес реєстрації податкових накладних доброчесним платникам, чиї накладні було зупинено.
У чому суть?
Згідно з нормами Податкового кодексу, рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається контролюючим органом (Комісією ДФС) та надсилається платнику податку протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів.
Мінфін пропонує рішення, яке дозволить автоматичну реєстрацію зупиненої накладної у випадку, якщо Комісія ДФС не надає відповідь платнику протягом 5 робочих днів. Тобто платники тепер не будуть потерпати у разі порушення контролюючими органами термінів надання відповіді та їх накладні автоматично реєструватимуться у Єдиному реєстрі.
Що це дає?
Дане рішення пропонує ввести чіткий строк (5 днів), відведений для надання рішення ДФС щодо блокування або реєстрації призупиненої податкової накладної платника. У разі, якщо цей термін буде прострочено, податкова накладна буде автоматично зареєстрована. Таким чином, Комісія ДФС буде більш вмотивована швидко приймати відповідні рішення, тому що платник податку не має ставати жертвою недостатньо оперативної роботи контролюючого органу.
Для максимальної ефективності роботи комісії ДФС до неї буде залучено додаткових фахівців, які зможуть оперативно розглядати призупинені накладні.
Міністерство фінансів наполягало на внесенні цього принципового пункту до Закону 1797 (яким передбачено запуск автоматичної системи припинення ризикових накладних) ще під час його розробки у грудні 2016 року, але під час обговорення в парламенті ця норма була виключена з фінальної версії Закону.
Тому, проаналізувавши роботу системи, Мінфін пропонує внести ці зміни задля спрощення процедур для бізнесу.
Тепер справа за Парламентом, до якого буде направлено проект змін на голосування. Розраховуємо на конструктивну співпрацю.
Array
Cхожі статті
Щодо виконання квоти ФОП, які використовують працю найманих працівників
23.09.2017
Чи можна самостійно нараховувати й сплачувати штрафи за несвоєчасну сплату ЄСВ
28.10.2016
Оприлюднено нові рахунки для сплати ЄСВ
16.04.2019