Умовний продаж та спецрежим по ПДВ
Нормами статті 209 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що обрати та перебувати на спеціальному режимі оподаткування по ПДВ може сільськогосподарське підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах із питомою вагою не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (для новостворених – протягом звітного податкового періоду).
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Розрахунок питомої ваги власних сільськогосподарських товарів/послуг у вартості всіх товарів та послуг проводиться у додатку 9 до декларації з ПДВ (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016р. №21, із змінами). Податкові правила передбачають випадки, коли платник має сформувати податкові зобов’язання по ПДВ у випадку появи деяких обставин. Так, якщо придбані або виготовлені товари, послуги чи необоротні активи починають використовуватися у пільгових операціях, або ж в операціях, що не є господарською діяльністю платника, пункт 198.5 ПКУ передбачає, що платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за такими активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, — у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту).
Враховуючи, що нарахування сільськогосподарським підприємством податкових зобов’язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ не пов’язане з постачанням власних сільськогосподарських товарів/послуг, обсяги таких податкових зобов’язань при розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості поставлених платником товарів/послуг не враховуються.
Array
Cхожі статті
Щодо надання роз’яснень стосовно відображення у податковому обліку витрат, які не підтверджені первинними документами контрагентів
22.06.2017
Чи достатньо зареєстрованої податкової накладної для визнання податкового кредиту
29.11.2017
Ніна Южаніна про необхідність переведення системи зупинення реєстрації податкових накладних у тестовий режим
21.09.2017