Щодо окремих питань бухгалтерського обліку спільної діяльності без створення юридичної особи при визначенні фінансового результату до оподаткування
ДФС УКРАЇНИ
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 22.02.2019 р. № 690/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо окремих питань бухгалтерського обліку спільної діяльності без створення юридичної особи при визначенні фінансового результату до оподаткування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесені зміни до Кодексу в частині оподаткування податком на прибуток підприємств. Зокрема, починаючи з 1 січня 2015 року Кодекс не встановлює особливий порядок оподаткування податком на прибуток підприємств спільної діяльності на території України без створення юридичної особи.
Водночас, для цілей оподаткування платники податків зобов,язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (абз. перпшй п. 44.1 ст. 44 Кодексу).
Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств, на підставі абз. першого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.
Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку спільної діяльності без створення юридичної особи затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30 грудня 2011 року № 1873 зі змінами (далі – Методичні рекомендації № 1873).
Отже, облік спільної діяльності без створення юридичної особи при визначенні фінансового результату до оподаткування здійснюється згідно з правилами бухгалтерського обліку.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами).
З питань бухгалтерського обліку спільної діяльності без створення юридичної особи та, зокрема, застосування Методичних рекомендацій № 1873, підприємству доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
Array
Cхожі статті
За яких умов ДФС може відмовити в реєстрації податкової накладної чи в прийнятті декларації з ПДВ
28.09.2017
Поручитель або боржник є нерезидентом: що з ПДВ
18.05.2017
Відповідальність за несвоєчасно сплачену суму податкового зобов’язання
09.03.2017