Податківці розкрили карти: розповіли, як виявлятимуть «безтоварні» операції
ДФСУ оприлюднила Рекомендації стосовно наведення інформації з окремих питань в актах документальних перевірок вигодонабувачів схемного податкового кредиту.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Щоби виявити та зафіксувати в акті нереальну операцію, перевіряючі аналізуватимуть інформацію про договір, первинні документи, бухоблікові записи.
Також контролери оцінюватимуть неправомірність відображення даних первинних документів у регістрах бухобліку. Для цього нереальні операції умовно поділили на три види:
- «товарні» — пов’язані з набуттям вигодонабувачем активу (послуги), справжнє джерело походження якого невідоме;
- «безтоварні» — придбання вигодонабувачем неіснуючих запасів (актив насправді не формується) чи реально не наданих послуг із безпідставним віднесенням їхньої вартості на витрати;
- «попередня оплата» — перерахування коштів як нібито авансу за товари/послуги з формуванням дебіторської заборгованості за операцією, яка має очевидний нереальний характер (відсутні будь-які об’єктивні обставини можливості реального постачання товарів/послуг у майбутньому).
Зауважимо, що такі рекомендації актуальні для перевірок платників ПДВ за звітні періоди до 01.07.2017 р. Адже із цієї дати безумовною підставою для формування податкового кредиту є реєстрація податкової накладної в ЄРПН (п. 201.10 Податкового кодексу України).
Лист ДФСУ «Про рекомендації щодо наведення інформації з окремих питань в актах документальних перевірок вигодонабувачів схемного податкового кредиту» від 02.11.2016 р. № 35277/7/99-99-14-02-02-17.
Array
Cхожі статті
Звітність новоствореного підприємця
10.10.2017
Податок на нерухомість з інженерних споруд: чи платимо?
26.03.2019
Виявили помилки у фінансовій звітності. Чи необхідно подавати до ДФС виправлену звітність?
10.04.2019