Номенклатура в податковій накладній не така, як у первинці: що з податковим кредитом
Одним із обов’язкових реквізитів, який зазначається в податковій накладній, є опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг (пп. «е» п. 201.1 ПКУ). При цьому обов’язковий реквізит «Номенклатура товарів/послуг» має відповідати формулюванню в первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
До того ж згідно з п. 201.10 ПКУ податкова накладна, що містить помилки в обов’язкових реквізитах (визначених п. 201.1 ПКУ), які заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, період, сторони та суму податкових зобов’язань, не може слугувати підставою для визнання податкового кредиту.
Тож, в індивідуальній податковій консультації Офіс великих платників податків ДФС від 13.06.2017 р. № 612/ІПК/28-10-01-03-11 звертає увагу: відповідно до п. 201.16 ПКУ, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, установлених відповідно до п. 74.2 ПКУ .
Про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування постачальник і покупець (платник ПДВ) одночасно отримають відповідну квитанцію, у якій зазначатиметься перелік документів/пояснень, які платник ПДВ повинен буде подати до контролюючих органів (п.п. 201.16.1 ПКУ). Такі документи/пояснення розглядатимуться комісією ДФСУ, яка й прийматиме рішення про подальшу реєстрацію чи відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.
При цьому підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
- ненадання платником ПДВ письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована
- процедура зупинення реєстрації згідно з п. 201.16 ПКУ;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до пп. «в» пп. 201.16.1 ПКУ;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової
- накладної/розрахунку коригування.
Таким чином, виявивши розбіжність між номенклатурою товарів/послуг у податковій накладній та номенклатурою в первинних документах, комісія ДФС може відмовити в реєстрації в ЄРПН відповідної податкової накладної. І за таких обставин покупець втратить право на податковий кредит.
Array
Cхожі статті
Безкоштовний вебінар на тему: «Оподаткування 2017: ТОП-теми першого кварталу»
16.03.2017
Чи припиняється обов’язок сплачувати оренду за державні чи комунальні землі після продажу об’єкта нерухомості, що знаходиться на цій землі?
12.02.2019
Щодо нового Реєстру неприбуткових установ та організацій
19.09.2016