Неволодіння директором правилами податкового обліку не свідчить про фіктивність операцій
Під час розгляду судової справи податкова інспекція (відповідач) у касаційній скарзі вказала, що контрагент підприємства-позивача не надав до перевірки довіреностей та товарно-транспортних накладних на підтвердження господарських операцій постачання товару; відсутня інформація про зареєстровані земельні ділянки, транспортні засоби, трудові ресурси, нерухоме майно, а директор вказаного суб’єкта господарювання не орієнтується в податковому обліку й до електронного підпису директора мають доступ сторонні особи.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Однак суд вважає, що такі обставини, як відсутність у контрагента позивача зареєстрованих у відповідних органах трудових ресурсів, виробничого обладнання, транспортного обладнання, не можуть спростовувати фактичне виконання операції з постачання товару, оскільки специфіка підприємницької діяльності полягає в тому, що підприємство не завжди повинно мати значну кількість працівників, наявність основних засобів, складські приміщення та транспорт для виконання взятих на себе зобов’язань, звичаями ділового обороту визначені й інші можливості залучення ресурсів для постачання товарів, як-от на підставі цивільно-правових договорів.
Та обставина, що директор контрагента позивача не орієнтувався в податковому обліку, а до електронного підпису директора мають доступ сторонні особи, не є свідченням безпідставності формування позивачем податкового кредиту за наслідками операцій із указаним суб’єктом господарювання, адже в матеріалах справи відсутні будь-які фактичні дані, які б свідчили чи могли підтвердити обставину підробки документів і підписання первинних документів іншими особами. Саме по собі неволодіння директором правилами ведення бухгалтерського чи податкового обліку не є свідченням неможливості такою особою поставити товар, адже чинне законодавство не містить вимог щодо обов’язку директора самостійно оформлювати податкову та бухгалтерську звітність.
Array
Cхожі статті
Які обов’язкові реквізити первинних документів?
06.02.2019
Скільки може тривати перевірка інспектора з праці?
27.10.2017
Чи має право податкова вилучити суму ПДВ із податкового кредиту покупця, якщо постачальник не включив таку суму до податкових зобов’язань
01.03.2017