Нарахування ЄСВ з працівників-інвалідів: які документи потрібні для підтвердження інвалідності і початку використання зниженої ставки?
ГУ ДФС у Черкаській області
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 06.02.2019 р. №417/ІПК/23-00-13-01-07
Про нарахування єдиного внеску
Головне управління ДФС у Черкаській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — Кодекс), розглянуло Ваш запит щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на заробітну плату працюючого інваліда, і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі.
Відносини у сфері державної політики з адміністрування єдиного внеску регулюються виключно Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464).
Відповідно до частини тринадцятої ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (дані — єдиний внесок), зокрема, для фізичних осіб — підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 відс. визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.
Підтвердженням встановлення працівнику інвалідності та підставою для застосування єдиного внеску у розмірі 8,41 відс. відповідно до п. 8 розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 із змінами та доповненнями (далі — Інструкція № 449), є завірена копія довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (далі — МСЕК).
Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок (частина друга ст. 9 Закону № 2464).
Нарахування єдиного внеску в розмірі, визначеному пунктом 6 розділу ІІІ Інструкції № 449 працюючим особам з інвалідністю на суми заробітної плати (доходу), допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами у розмірі 8,41 відс. здійснюється з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем завіреної копії довідки МСЕК, та закінчуючи датою скасування інвалідності на підставі рішення даної комісії. При цьому до дати одержання завіреної зазначеної довідки та після дати скасування інвалідності, роботодавець нараховує єдиний внесок у розмірі 22 відс. визначеної бази нарахування.
Враховуючи вище зазначене, фізичні особи — підприємці нараховують єдиний внесок працюючим особам з інвалідністю на суми заробітної плати у розмірі 8,41 відс. на підставі одержаної роботодавцем завіреної копії довідки МСЕК.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Array
Cхожі статті
Податкова декларація про майновий стан і доходи за 2016 рік подається за місцем податкової адреси
30.01.2017
Фізична особа володіє легковим автомобілем. Які авто є об’єктом для сплати транспортного податку в 2019 році?
10.03.2019
Як виправити помилки, допущені у формі № Д5 звіту з ЄСВ, після закінчення терміну подання?
13.02.2019