ХТО ВСТАНОВЛЮЄ ТА ДЕ ДІЗНАТИСЯ СТАВКУ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ?
Оскільки земельний податок є місцевим податком, то й встановлювати ставку для сплати цього податку доручено встановлювати саме їм. Органи місцевого самоврядування встановлюють ці ставки, орієнтуючись на граничні розміри із статей 273, 274 та 277 ПКУ.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Тож дізнатися розмір ставки податку для ділянки можна із рішення вашого місцевого органу влади. Інформацію про такі рішення можна також знайти на сайті ДФСУ за адресою http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/stavki-mistsevih-podatkiv-ta-zboriv/.
При цьому платники звільняються від відповідальності у разі, якщо у зведеній інформації, розміщеній на офіційному веб-сайті, виявлено помилку, що містить розбіжності між даними контролюючих органів та даними офіційно оприлюдненого рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.5 ПКУ).
Відповідно до пп. 12.3.4 ПКУ рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
На сьогодні ми також маємо дещо колізійне уточнення, створене у п. 3 розд. ІІ Закону України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII . Там установлено, що у 2019 році норми пп. 12.3.4 ПКУ не застосовуються до рішень про встановлення місцевих податків та зборів, прийнятих органами місцевого самоврядування, «які прийняті на виконання цього Закону». Звідси консультанти часто роблять висновок про те, що завдяки цій нормі у 2019 році, як і в попередні роки, органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про нові ставки земподатку з початку року та до граничних строків подання декларації і при цьому вимагати застосовувати їх заднім числом з 1 січня. Щоправда рішення про встановлення ставок земельного податку не зовсім правильно вважати прийнятим на виконання Закону № 2628.
Array
Cхожі статті
Як оподатковуються проценти на суми банківських депозитних рахунків фізичних осіб?
06.03.2019
Особливості реєстрації розрахункової книжки
22.09.2016
Про перехід фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування
12.03.2019