Чи враховувати під час виплати авансу доплату до мінімальної зарплати
Розмір зарплати за першу половину місяця (авансу) визначають у колдоговорі чи іншому нормативному акті роботодавця, який погоджено з виборним органом первинної профспілки чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а за відсутності таких органів ― представниками, обраними й уповноваженими трудовим колективом).
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Своєю чергою, сума авансу не може бути меншою за оплату за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника (ч. 3 ст. 115 КЗпП, ч. 3 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, далі ― Закон про оплату праці).
Проте з 01.01.2017 р. було доповнено ст. 31 Закону про оплату праці, яка встановлює необхідність проводити доплату до мінімальної зарплати за ситуації, коли працівнику, який виконав місячну норму праці, нарахували зарплату в сумі меншій, аніж мінімальна зарплата.
Проте суму доплати до мінімальної зарплати необхідно вираховувати під час виплати зарплати за місяць, але не під час виплати авансу.
До того ж цілком можлива ситуація, коли з 01.01.2017 р. у працівника посадовий оклад становить 1600 грн (решту доплат і надбавок він не має), а сума виплаченого авансу — його половина, тобто 800 грн (1600 грн х 50%).
Array
Cхожі статті
Чи можна припинити платити оренду за ділянку комунальної власності, якщо строк дії договору оренди закінчився, рада не прийняла рішення про його продовження, але ділянку фактично не було повернуто відповідному відповідній раді ?
12.02.2019
Щодо віднесення заборгованості до категорії «безнадійна»
01.09.2017
Про порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг та реєстрації ОСББ як платника податку
31.08.2017