Чи повинні подавати щорічну декларацію про доходи громадяни, які перебувають за кордоном на заробітках, але при цьому зареєстровані як підприємці (ФОПи) в Україні?
Головне управління ДФС у м.Києві
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12
Головне управління ДФС у м. Києві відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року М 2755-ІУ зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс) розглянуло Ваше звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо обов’язку подання декларації фізичною особою — підприємцем, який перебуває на загальній системі оподаткування, і в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Кодексу платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з Кодексом (пункт 15.1 статті 15 Кодексу).
У підпункті «в» підпункту14.1.213 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що з метою оподаткування фізична особа — резидент — це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи положення підпункту 14.1.123 пункту 14.1 статті 14 Кодексу фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Відповідно до пункту 177.5 статті 177 Кодексу фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені Кодексом для річного звітного податкового періоду.
Фізичні особи — підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений підпунктом 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 Кодексу, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи (абзац 1 пункту 177.1 1 статті 177 Кодексу).
Податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси (пункт 45 .1 статті 45 Кодексу).
Враховуючи вищезазначене, фізична особа — підприємець, незалежно від кількості календарних днів перебування на території України протягом календарного року, вважається резидентом України, і повинен за результатами календарного року подавати до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси.
Відповідно до пункту 522 статті 52 Кодексу податкова консультація має, індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Array
Cхожі статті
Щодо визначення податкових зобов’язань з ПДВ при отриманні комунальним підприємством, сум бюджетних коштів за кодом бюджетної класифікації 2610
22.02.2019
Як оподатковуються кошти, отримані юрособою-загальносистемником за операції, здійснені під час перебування на спрощеній системі
30.09.2016
Чи можуть неприбуткові організації вести підприємницьку діяльність?
13.02.2019