Чи можуть неприбуткові організації вести підприємницьку діяльність?
Офіс великих платників податків ДФС повідомляє, що Міністерство фінансів України листом від 06.02.2019 № 11210-09-5/3214, роз’яснено можливість здійснення підприємницької діяльності громадськими об’єднаннями.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Відповідно до п. 133.4 ст. 134 Податкового кодексу України, не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.
Неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі — неприбуткова організація), що одночасно відповідає вимогам, щодо утворення та реєстрації неприбуткової організації у порядку визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації та заборони визначеної в установчих документах такої організації, розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, членів такої організації , працівників (крім оплати праці та нарахування єдиного внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
При цьому доходи (прибутки) неприбуткової організації, що можуть отримуватись від здійснення підприємницької діяльності, повинні використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Разом з цим, законом «Про громадські об’єднання», зокрема визначено, що громадське об’єднання зі статусом юридичної особи має право, зокрема здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об’єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об’єднання та сприяє її досягненню. Відомості про здійснення підприємницької діяльності громадським об’єднанням включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
Таким чином, неприбуткові громадські об’єднання мають можливість здійснення підприємницької діяльності, для досягнення мети для якої вони створювались. Однак такий дохід не може розподілятись між засновниками та членами об’єднання, а спрямовується виключно на досягнення мети, визначеної установчими документами.
Array
Cхожі статті
Повідомлення за формами № 17-ОПП, № 20-ОПП, № 1-ОПП подаватимуться електронно
13.02.2017
Чи має право на податкову знижку ФОП, який одночасно є найманим працівником та отримує доходи у вигляді заробітної плати?
06.03.2019
Особливості заповнення податкової накладної: роз’яснення ДФС
21.06.2017