Чи можна припинити платити оренду за ділянку комунальної власності, якщо строк дії договору оренди закінчився, рада не прийняла рішення про його продовження, але ділянку фактично не було повернуто відповідному відповідній раді ?
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 07.09.2018 р. N 3893/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Державна фіскальна служба України на звернення Підприємства щодо визначення обов’язку із плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Підприємство повідомило що термін дії договору оренди земельної ділянки, укладеного із Полянською сільською радою (далі — Рада), закінчився у 2018 року. Не зважаючи на неодноразові звернення Підприємства до Ради, щодо продовження строку дії договору оренди, на дату запиту додаткова угода не була укладена. Поряд з цим, Підприємство не повідомило про факт укладення акту про повернення земельної ділянки орендодавцю.
Підприємство запитує щодо наявності у нього обов’язку із сплати податкових зобов’язань з плати за землю, у період коли договір оренди фактично є не діючим.
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 Кодексу).
Договірні відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі» та договором оренди землі.
Відповідно до част. 1 ст. 764 Цивільного кодексу України якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.
З огляду на викладене та враховуючи, що Підприємство не повідомило про факт укладення акту про повернення земельної ділянки орендодавцю, ДФС вважає, що Підприємство повинно виконувати податкові зобов’язання за договором оренди, як таким, що поновлений за відсутності заперечень орендодавця та продовження користування Підприємством земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
Array
Cхожі статті
Подiл щорiчної вiдпустки, тривалiсть основної безперервної частини якої менш як 14 днiв, є порушенням
18.07.2017
Президент підписав Закон про вдосконалення бухгалтерського обліку
30.10.2017
Подано Додаток й отримано квитанцію з інформацією про неврахування. Чи означає, що по зупиненій ПН буде рішення про відмову?
02.09.2017